Cuba flag titul vpravo 499 x1000 se stínem zachovat detaily

Mezcla Cubana

THE ORIGINAL CUBAN BAND

Mezcla means a mix, a cocktail made up of various ingredients.

Mezcla Cubana is a cocktail of Latin American musical genres, from Son and Salsa to merengue, bachata and Cha cha, putting together the best of the music and the heart of the Carribean.

The band is a collection of great musicians from Latin America and the Czech Republic, led by Tanda Corróns from Cuba. Their skill and heart all but guarantee an unforgettable experience, authentic atmosphere and magic of a hot night in Havana.

The band plays together since 2008, previously under the name Mezcla Orquesta, currently as Mezcla Cubana.

Tanda Corróns MEZCLA CUBANA

Tanda Corróns

Vyberte si kdy a kde. Už teď se na vás těšíme!

Mnoho koncertů bylo bohužel kvůli nedobré epidemiologické situaci zrušeno. Věříme v lepší zítřky, připravujeme nové písně a pijeme víc rumu, abychom zůstali zdraví. 🙂 A to přejeme i vám.


13. 8. 2021   Brno večer
Multižánrový festival Maraton hudby Brno 


22. 1. 2022   Prahavečer
Jazz Dock 


21. 5. 2022   Rychnov nad Kněžnouvečer
festival Poláčkovo léto


 

Buďte v obraze

Band members

This is Mezcla Cubana. Everyone playing to enjoy the awesome energy and create a better world.

Tanda Corróns 01

Tanda Corróns

zpěv, maracas
Všestranná kubánská umělkyně, která se kromě zpěvu věnuje i malbě a psaní. Její krásný hlas doprovází především kubánský temperament, kterým oslovuje a okouzluje všechny posluchače a ti se tak stávají součástí hudebního vystoupení.
José Ángel Samiñon Durán 02b

José Ángel Samiñon Durán

zpěv, tres
Vystudoval School Instructorsof Art v provincii Holguín na Kubě. Kapelu Mezcla vnímá jako originální nosič latinskoamerické hudby, spojení a odhodlání v jedné hudební rodině.
Andris Batista 02

Andris Batista Tamayo

zpěv, maracas
Je absolventem zpěvu a sborového dirigování. Na Kubě pracoval jako učitel na Escuela Vocacional de Arte a na konzervatoři Estebana Salase v Santiagu de Cuba. Zpíval také v různých profesionálních sborech. V Praze působí v několika kapelách, jako zpěvák a pianista.
Maria Victoria Calero Morales 01

Maria Victoria Calero Morales

flétna, zpěv
Pochází z Havany, kde vystudovala konzervatoř Felix Varela. Na Kubě hrála s různými salsovými kapelami a dlouhou dobu působila v latinskoamerické jazzové skupině "Natura". Spolupracovala také s kolumbijským hudebníkem Ivanem Gutiérrezem, pěvačkou Ivonou Sanchez a s kubánským písničkářem Polita Ibañes.
Leo Maydo 01

Leo Maydo

guiro
Rodilý Kubánec z muzikanské rodiny, kterého muzika provází od dětství. Perkuse a veškeré bicí jsou jeho vášní a srdcovou záležitostí, což dokazuje na každém koncertě s Mezcla Cubana, kde každá jeho buňka jásá v improvizacích, či jasně daných rytmech s celou kapelou. Jak říká, "Mezcla je pro mě rodina, radost i domov.
Václav Greif 01

Vašík Greif

piano
Absolvent jazzové školy VOŠ J.Ježka v Praze. Zaměřuje se především na jazz, afrocubánskou hudbu a flamenco. Jako saxofonista a jazzový pianista získal cenu Amico Rom na prestižní mezinárodní soutěži v Itálii. Studuje afrokubánský folklór a kořeny moderní kubánské hudby.
Salsito Si 01

Salsito Si

bass, kapelník
"Mezcla je pro mě můj život, láska, koníček." Jako její kapelník vnímá ostatní členy jako výborné muzikanty, kteří milují kubánskou muziku. Hraje od ranného dětství. Před založení Mezcly působil několik let v kubánské kapele Santy y su Marabu a ve Funk Cappely Khetane.
Michael Cába 02

Michael Cába

percusse
Pochází z plzeňské hudební rodiny. Od dětství hraje s kapelami různých žánrů, ale nejvíce miluje kubánskou hudbu a flamenko. Oboje studoval na Kubě a ve Španělsku u světoznámých muzikantů. Stejně jako Vašík Greif studuje afrokubánský folklór.
Andres Felipe Bermudez 01

Andres Felipe Bermudez

bicí
Pochází z Kolumbie a na bicí hraje od dětství. Po vystudování hudební školy Fernanda Sora v Bogotě se v roce 2013 přestěhoval do Prahy, kde rychle získal své místo na latinskoamerické hudební scéně.
Jaroslav Kohoutek 01

Jaroslav Kohoutek

trumpeta
Pochází ze Šumperku, kde se hudbě začal věnovat v 7 letech. Vystudoval Konzervatoř J.Ježka v Praze a působil v mnoha hudebních tělesech různých žánrů. Kapelu Mezcla vnímá jako rodinu, přátele a jednu velkou párty.
Richard Šanda 01

Richard Šanda

trombon
Pochází z Chrudimi. Absolvoval jazzovou katedru Hudební fakulty JAMU v Brně a část studia strávil také v Nizozemsku na Conservatorium van Amsterdam. Richard je vyhledávaným hráčem session, vystupuje v předních českých a slovenských big bandech - Gustav Brom Radio Orchestra, Jazz Dock Orchestra, Concept Art Orchestra a další.
Michal Kolář 01

Michal Kolář

trombon
Trombon byl od malička jasnou volbou. Ještě před dostudováním Pražské konzervatoře nastoupil jako 1. trombonista do Plzeňské filharmonie. Mimo klasické hudby, muzikálů, popu a jazzu je pro něj Mezcla další velkou výzvou a obrovnskou energií.

Mluví se o nás opravdu hezky. Nechceme se chlubit.. ale přečtě te si to 🙂

Viva La Musica Cubana!!

Funguji na salsa scéně již 20 let a zažil jsem už řádku skvělých kapel, ale nová kapela Mezcla Cubana jednoznačně patří mezi ty nejlepší kapely kubánské muziky v Praze. V čele se skvělým band leadrem Salsito, úžasnou zpěvačkou Tandou a magickým pianistou Vašíkem Greifem velmi obohatili svou pestrou muzikou Českou republiku. V roce 2021 se máme na co těšit!

Leon el Rumbero

Mezcla chutí inak!

Je čerstvá, žiari a hrá sa! Najviac na koncertoch milujem energiu medzi hudobníkmi, to ako jeden druhého prekvapujú, tešia sa zo seba a rozprávajú sa pohl'admi. A toto tam opät funguje! Nuž a... Vašík - láska. Potešila som sa, po dlhšej dobe som sa úprimne potešila! Ďakujem Mezcla Cubana!

Saška Sedláková

Kapela na svatbu?

Znovuzrození kapely Mezcla Cubana byla pro mě jedna z nejlepších zpráv z pražské hudební scény za poslední rok. Okamžitě jsem si jí rezervovala na svou svatbu. Léto, spoustu lidí, drinky Cuba Libre a k tomu tahle fantastická kapela. Díky za skvělý koncert v JazzDocku a těším se na tu nejžhavější svatební párty!!

Nikola Martincová

Baví vás Mezcla Cubana? Chcete jí na své akci, nebo máte nějaký dotaz?

KONTAKTUJTE NÁS

Please enter your name.
Please enter a message.
Please check the captcha to verify you are not a robot.

Anna

manažerka kapely
+420 724 322 333 booking@mezclacubana.cz

Roman

kapelník
+420 603 347 395

Rozviňte svou závislost

Sledujte nás, lajkujte nás, milujte nás 🙂